Adım Adım Amerikan Vatandaşlığına Geçiş

 • Adım Adım Amerikan Vatandaşlığına Geçiş

   

  Amerikan Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi (USCIS), Amerikan vatandaşlığına geçiş şartlarını karşılayan kişilere yardımcı olmak amacı ile vatandaşlığa geçiş süreci ve mülakatlar ile ilgili bir açıklama yayınladı.

   

  USCIS’e ait resmi bir blogda yayınlanan açıklamada vatandaşlık sürecine geçişte nelerin yapılması gerektiği ve mülakatın nasıl geçtiğini anlatmak amacı ile bir de tanıtım videosu yayınlandı.

   

  Blogda şu maddelere yer verildi;

   

  Amerikan Vatandaşlığına Geçiş için Uygun musunuz?

   

  Öncelikle vatandaşlık başvurusunda bulunabilmeniz için bu statüye uygun olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Bu linke tıklayarak Amerikan vatandaşlığı için gerekli şartların yer aldığı dökümana ulaşabilir ve vereceğiniz cevaplara göre vatandaşlık kriterlerine uygun olup olmadığınızı test edebilirsiniz.

   

  Amerikan vatandaşlık sürecinde ihtiyacınız olan ve hazırlamanız gereken formları öğrenmek için tıklayın!

   

  Başvuru

  Eğer gerekli şartları yerine getirebiliyorsanız vatandaşlık başvurusunda bulunmak için öncelikle N-400 formunu doldurmanız gerekmektedir. Formu nasıl dolduracağınızı bilmiyorsanız USCIS’in vatandaşlık başvurusunda yardımcı olmak için yayınladığı kısa bilgi içeren “Nasıl” yazısına bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   

  Formu göndermeden önce mutlaka "form bilgilerini" okuyun ve eksik bir bilgi bırakmayın.

   

  Mülakat ve Test Hazırlık

   

  USCIS bünyesinde bulunan “Vatandaşlık Bilgi Merkezi” web sitesi ile “İngilizce” ve “Vatandaşlık” konularında hazırlık ve çalışma için çeşitli metaryeller yayınlamaktadır.

  Buna ek olarak USCIS, Youtube’da örnek mülakat ve test videosu da içeren bir tanıtım videosu yayınladı.

   

  Örnek Mülakat ve Test Videosu       

  Yemin Töreni

   

  Eğer mülakat ve test bölümlerinden başarı ile geçerseniz, aynı gün veya ileri bir tarihte yemin etmek için bir yemin törenine dahil oluyorsunuz ve vatandaşlık işlemleriniz sonlanıyor.

0 yorum