Güneşin Batışını Beklerken

 • Bir Ramazan pidesinin sıcacık kokusuyla beraber Türkiye’den binlerce kilometre uzalıkta tatlı bir iftar telaşı yaşamak ister mıydınız? Ya da güneşin son ışıklarının okyanus içine dalışını izledikten sonra iftar yapmak? İşte sizlere Los Angeles’ta bir Ramazan ayı

  Bir Ramazan pidesinin sıcacık kokusuyla beraber Türkiye’den binlerce kilometre uzalıkta tatlı bir iftar telaşı yaşamak ister miydiniz? Ya da güneşin son ışıklarının okyanus içine dalışını izledikten sonra iftar yapmak? İşte sizlere Los Angeles’ta bir Ramazan ayı.

  Mükemmel bir iftar yemeğinde buluştu Los Angeles’lı Türkler. Dostlar hasret giderdi, sohbetler kahkahalarla renklendi, dualar edildi. Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) organize etti, Los Angeles'lı Türkler hafızalarda yer edecek bir akşam yaşadı. Herkezin yüzünden gülücükler eksik olmadı. Yemek menüsünde neler vardı neler. Binlerce kilometre ötede sanki Türkiye'de evimizde gibiydik.

  Bu sene de Zafer Bayramımız Ramazan ayına denk gelmişti. Biz de ikisini birleştirdik. Los Angeles’lı Türkler serin bir Ağustos akşamı Laguna kumsalında buluştu. Dostluklar pekişti, yeni arkadaşlar edinildi. Birçoğumuzun gözü güneşin batısındaydı. Güneşin ışıkları okyanusun derinliklerine doğru yol alır almaz bir sonraki ilgi odağımız harika kokuların geldiği mangaldı. Bu seneki geleneksel Zafer Bayramı buluşması da Orange County Türk Amerikan Derneği (OCTAA) tarafından organize edildi; herkes Zafer Bayramını kutladı, güzel bir Ramazan akşamı yaşadı.

  Bu arada bütün Ramazan boyunca hergün sıcak yemek veren iki ayrı Türk derneği daha var Los Angeles alanında; renk, ırk, yaş, din gözetmeden yemek veriyorlar her gün. Ellerine sağlık.

  Bayramda da beraber olacağız. Birçok aktivite olacak. Dört ayrı mekanda bayram namazı kılınacak; Los Angeles’lı Türkler bayram sabahının tadını yaşayacak. Üçüncü ve dördüncü gün iki tane bayram pikniğimiz olacak. Bayramın birinci günü akşamı bütün Los Angeles’lı Türkler Batı Hollywood’ta bir araya gelecekler. Orange ilçesinde de üçüncü gün öğleden sonra buluşacağız. Bayram kutlamasından hemen önce de OCTAA Türk okulunun açılışını yapacağız. Bayram şekerimizi sizinle de paylaşmak isteriz; hepiniz davetlisiniz.

0 yorum